Wideokonferencja - sprzęt, którego potrzebujesz

Wideokonferencja to obecnie zupełnie powszechne rozwiązanie - korzystają z niego zarówno wielkie, jak i małe firmy. To bardzo wygodne w czasach, kiedy coraz więcej pracowników i pracodawców decyduje się na współpracę opartą o model pracy zdalnej. Wiąże się to najczęściej z wygodą dla osoby zatrudnianej i niższymi kosztami zatrudnienia dla pracodawcy. Aby jednak wideokonferencja https://www.axium.pl/oferta/wideokonferencje/ była naprawdę dobrze zorganizowana i finalnie - pozytywnie przyjęta tak samo przez twoich pracowników, jak i potencjalnych klientów, z którymi również możesz być w kontakcie na odległość, powinieneś zainwestować w odpowiedni sprzęt. Co to jednak znaczy?

Wideokonferencja w korporacji

Duże firmy i korporacje mają najczęściej bardzo sprecyzowane potrzeby. Wideokonferencja w korporacji najczęściej odbywa się w połączeniu z ludźmi nie tylko z różnych części Polski, ale często także Europy i Świata. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem telepresence, czyli system teleobecności. Jego poważnym minusem jest naprawdę wysoka cena, której nie są w stanie stawić czoła niewielkie i średnie przedsiębiorstwa. Co zatem może zrobić właściciel niewielkiej firmy, któremu zależy, by prowadzona przez niego wideokonferencja przebiegła prawidłowo?

Wideokonferencja w małej i średniej firmie

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy i chcesz, by twoja wideokonferencja była naprawdę porządnie przeprowadzona, by zadbać o dobrej jakości łącze internetowe. Najważniejsze jest to, by obsługiwała format HD w połączeniu wideo i audio. Najważniejszym kryterium wyboru przepustowości połączenia internetowego jest liczba osób, które będą brały udział w wideokonferencji.

Wideokonferencja - jaka kamera?

Wideokonferencja opiera się na dobrym połączeniu wideo - to jest jej główna przewaga nad często stosowaną dotychczas w różnych firmach. Zatem najważniejszy sprzęt do wideokonferencji to z pewnością odpowiednia kamera. Czy wystarczy ta wbudowana w twojego laptopa? Zdecydowanie ją odradzamy. Nie tylko nie zapewni ci odpowiedniej jakości obrazu, ale także nie pozwoli ci ustawić się pod odpowiednim kątem, który zapewni dobrą widoczność.

Jaka jest zatem najlepsza kamerka internetowa do wideokonferencji? Zwróć uwagę, by miała możliwość regulacji oraz obsługiwała tryby szerokokątny i panoramiczny. Najważniejsze jest jednak to, twoja wideokonferencja przekazywana była twoim rozmówcom w rozdzielczości 720p i w proporcjach 16:9. Bez obaw, cena tego rodzaju kamerki zamknie się w 200 złotych.

Wideokonferencja - jaki mikrofon?

Wideokonferencja będzie miała sens tylko wtedy, gdy będziesz przez swoich rozmówców dobrze słyszany - inaczej bowiem naprawdę trudno mówić o rozmowie. Nie będzie jednak wcale najlepszym rozwiązaniem inwestycja w drogie osobne mikrofony. Jaki mikrofon więc będzie najlepszy do wideokonferencji? Najlepiej zainwestować w słuchawki wyposażone w mikrofon. To bardzo wygodne i zwyczajnie praktyczne, nie zasłania także twarzy twojego rozmówcy. Co jednak najważniejsze, wideokonferencja odbędzie się bez nieprzyjemnego dźwięku towarzyszącemu sprzężeniu zwrotnemu.