Przyszłość komunikowania się jest dostępna już dziś w aplikacji ZoiPer

Jest ona dostępna praktycznie dla wszystkich użytkowników telefonów komórkowych, bez względu na to czy jest to Windows Phone, Ios czy Android. Jednocześnie zoiper współpracuje z każdym operatorem VoIP, który korzysta z protokołów takich jak SIP czy IAX. Niewątpliwą zaletą w naszym, tak bardzo zabieganym świecie jest łatwa dostępność i szybkość instalacji ZoiPer http://www.spikon.pl/program-zoiper/. Instalacja wraz z konfiguracja całej aplikacji ZoiPer z kontem SIP u dowolnego operatora technologii VoIP nie przekracza nawet 5 minut. Jednocześnie dodatkowe kilkanaście minut, które zawsze poświęca się na kolejne ustawienia w samej aplikacji, w ZoiPer trwają dosłownie kilka chwil. Konieczne jest jedynie wklepanie kilku, bardzo krótkich informacji otrzymywanych bezpośrednio od dostawcy VoIP.


Ogromną zaletą podnoszoną przez wszystkich dotychczasowych użytkowników ZoiPer jest wysoka jakość rozmów internetowych. To właśnie jakość usług telefonii internetowej zazwyczaj jest głównym powodem do narzekań użytkowników, jednak przy korzystaniu z ZoiPer jest zupełnie inaczej. Wprawdzie na początku funkcjonowania technologii VoIP pojawiały się głosy, że będzie to kolejny sposób na tanią acz złej jakości komunikację internetową, jednak funkcjonowanie ZoiPer w Warszawie rozwiało wszelkie wątpliwości. Technologia VoIP pozwala na przesyłanie głosu przez sieci informatyczne w technologii cyfrowej. W pierwszej fazie tworzenia przesyłu następuje zamiana głosu analogowego na postać cyfrową, później cyfrowy głos zostaje poddany kompresji oraz podziałowi na bardzo małe pakiety, które drogą internetową zostają przekazywane odbiorcy docelowemu. Cały proces podziału oraz kompresji zostaje odwrócony w punkcie odbiorczym, a do ucha rozmówcy dociera już normalny, analogowy na powrót, głos. Postać cyfrowa przesyłanego na odległość głosu skutecznie uniemożliwia dostanie się do transferu jakichkolwiek szumów czy innych zakłóceń. Nie przesyła się także pojawiających się momentów ciszy, co wpływa na usprawnienie i znaczne odciążenie całego procesu przesyłu danych.


Dzięki technologii VoIP rozmówcy opierający się o aplikację ZoiPer nie są narażeni na zakłócenia, potencjalne rozłączanie rozmowy ani inne niedogodności. Dodatkowo telefonowanie w ten sposób pozwala na bezpieczne, komfortowe i przede wszystkim tanie, rozmowy.


Aplikacja ZoiPer jest szczególnie chętnie wykorzystywana w zagranicznych podróżach. Pomimo faktu, że mieszkamy w tzw. globalnej wiosce, koszty roamingu nadal są zatrważające, a więc dostęp do kontaktów z bliskimi pozostającymi w innym kraju jest znacznie utrudniony. Korzystając z aplikacji ZoiPer niwelujemy możliwość otrzymania niebywale wysokiego rachunku za rozmowy zagraniczne, jednocześnie otrzymując możliwość łatwego i wygodnego połączenia z rodziną. Z aplikacji tej można korzystać nie tylko przebywając na stałe za granicą, bądź podróżując często w interesach. Na niskie koszty zakupu numeru stacjonarnego u dowolnego dostawcy VoIP bez problemu pozwolą sobie także osoby wybierające się na dwutygodniowe, zagraniczne wakacje.