Na co zwrócić uwagę przy kupnie łóżeczka dla dziecka?

Wyposażanie pokoju dziecięcego to nie tylko fantastyczna zabawa, ale także spore wyzwanie. Chodzi bowiem o to, by wszystko było bezpieczne i najwyższej jakości, a przy okazji umożliwiało dziecku swobodny rozwój - zarówno fizyczny, jak i wyobraźni. W pełni zdaje sobie z tego sprawę marka Pinio, która przygotowuje swoje meble tak, by spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Łóżko Pinio https://mifili.pl/pinio-moon/148-od-reki-pinio-moon-lozeczko-120x60.html spełnia wszystkie wymagania, dzięki którym możesz być pewny, że twoje dziecko śpi spokojnie.


Łóżko Pinio - spokojny sen twojego maluszka

Kiedy kupujesz pierwsze łóżeczko, możesz gubić się w dostępnych na rynku modelach. Mniejsze, większe, dostawne, osobne, bujane… Jest tego naprawdę sporo! Łóżko Pinio to jednak wszystko, czego tak naprawdę potrzebuje twoje dziecko, by cieszyć się spokojnym, niczym niezmąconym snem. A nieprzerwany sen maluszka to także spokojna noc dla rodziców!


Jakie jest idealne łóżeczko dla dziecka?

Przede wszystkim łóżko Pinio jest wykonane z płyty MDF, która wyróżnia się sporą trwałością. Pomalowane atestowanymi farbami wodnymi pozostaje bezpieczne dla maluszka, dzięki czemu może być wybrane przez przyszłych rodziców. Jasna kolorystyka, którą oferuje marka, sprawdzi się doskonale niemal w każdej aranżacji.


Nie mniej ważna jest możliwość regulacji wysokości łóżeczka. Łóżko Pinio może być montowane na 3 poziomach, w zależności od poziomu rozwoju twojego dziecka. Kiedy tylko zacznie się podnosić, pamiętaj, by je obniżyć! W ten sposób zapewnisz swojemu dziecku dodatkowe bezpieczeństwo.


Wielu rodziców ceni sobie również możliwość wykorzystania każdej przestrzeni w pokoju swojego maluszka. Nie chcąc szukać dodatkowych pudełek i pojemników, wybierają szufladę dopasowaną do przestrzeni między łóżeczkiem a podłogą. Łóżko Pinio również pozwala na taką możliwość - większość modeli może być dodatkowo wyposażone w płaską szufladę. Ta natomiast sprawdzi się jako schowek na dodatkowe pieluszki czy pościel na zmianę.


Niezwykle praktyczna jest także możliwość dopasowania specjalnego przewijaka - zwłaszcza na początku, gdy do dziecka musicie wstawać nawet kilka razy w ciągu każdej nocy. Wszystkie czynności pielęgnacyjne mogą być znacznie łatwiejsze, jeśli rodzice nie będą musieli pochylać się za bardzo i za każdym razem wyciągać jednorazowych przewijaków. Łóżko Pinio ma klasyczną szerokość, dzięki której łatwo ułożyć na nim specjalny sztywny przewijak. Co więcej, marka Pinio oferuje w swoich kolekcjach pojemne komody, które zestawione z łóżeczkiem będą stanowiły idealny komplet.


Łóżko Pinio to nie tylko łóżeczko niemowlęce. Możesz wybrać także oryginalny wzór łóżka typu “domek”, które pokocha twój starszak. Doskonale bawią się na nim zarówno dzieci przedszkolne, jak i te w wieku szkolnym. To doskonałe miejsce do zabaw, ale także szansa na porządny wypoczynek. Dzięki niewielkiej wysokości możesz być spokojny - twojemu dziecku nie grozi upadek.