Jakie objawy dają pasożyty ludzkie w organizmie?

Pasożyty ludzkie i ich obecność w naszych ciałach to wciąż dla wielu osób temat tabu. Zupełnie niepotrzebnie, gdyż statystyki mówią jasno - blisko 80% naszego narodu zmaga się z nimi każdego roku. Wynika to z pewnością z faktu, że pasożyty ludzkie bardzo łatwo jest złapać - można zjeść niedomyty owoc, niedokładnie umyć ręce po wizycie w toalecie, częściej korzystać z toalet publicznych czy po prostu mieć kontakt z kimś, kto pasożyty ludzkie http://www.esccap.pl/category/ekspert-radzi/ (bardziej lub mniej świadomie) już w sobie ma. Bardzo często pasożyty ludzkie dopadają dzieci, które na co dzień przebywają w żłobkach i przedszkolach - w takiej sytuacji konieczne jest poddanie się leczeniu przez całą rodzinę. Jakie objawy dają pasożyty ludzkie? Co powinno nas zaniepokoić?Najważniejsze jest to, byś zaraz po zauważeniu u siebie jakichkolwiek objawów, które mogłyby wynikać z faktu, że w twoim ciele obecne są pasożyty ludzkie, udał się na wizytę do lekarza rodzinnego i powiedział mu o swoich obawach. Nie musisz z tego powodu czuć ani obaw, ani tym bardziej wstydu - to zupełnie normalne. Szacuje się, że każdy z nas nosi w sobie około 10 pasożytów. Bardzo ważne jest natomiast to, by wszystkich, które u siebie zauważysz, jak najszybciej się pozbyć. Gdy ich miejscem są jelita, to nawet proste. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w momencie, gdy pasożyty ludzkie przeniosą się w twoim organizmie do takich miejsc jak m.in. mózg czy płuca.


Pamiętaj także, by nigdy nie odrobaczać się na własną rękę. Nawet jeśli posiadasz zwierzęta, każde odrobaczanie powinno odbywać się pod okiem specjalisty - lekarza, który dobierze odpowiednią dawkę leku dla ciebie, a wcześniej wykona badania potwierdzające, że w twoim organizmie znajdują się w ogóle pasożyty ludzkie. Zdecydowana większość leków na robaki dostępnych w sklepie bardzo obciąża wątrobę. To szczególnie niebezpieczne dla dzieci.


Jakie objawy dają choroby pasożytnicze?


Okazuje się, że pasożyty ludzkie potrafią nawet przez kilka lat nie dawać żadnych objawów zewnętrznych. To znacznie utrudnia sprawną diagnozę i możliwie jak najszybsze podjęcie potrzebnego leczenia. Co więcej, objawy choroby pasożytniczej w dużej mierze zależą od indywidualnych możliwości naszego organizmu. Jeśli jednak zauważasz u siebie niektóre z bardzo charakterystycznych objawów choroby pasożytniczej, nie wahaj się udać do lekarza celem potwierdzenia lub wykluczenia twoich podejrzeń.


Do najbardziej typowych objawów choroby pasożytniczej należą: wysypki, pokrzywka, zmiany trądzikowe, chroniczny brak sytości po posiłku, bóle brzucha, nawracające zaparcia lub biegunki, gazy, białe cienie na dziąsłach, rozszerzone źrenice, podkrążone oczy, niezdrowe rumieńce, rozdwojone paznokcie, silne wypadanie włosów, sucha skóra, świąd skóry, powtarzające się zatrucia pokarmowe, podenerwowanie, ciągłe zmęczenie, utrzymująca się apatia, problemy z zasypianiem, płaczliwość u dzieci, zgrzytanie zębami, częste infekcje, bóle mięśni, nawracające migreny, alergie oraz astma oskrzelowa


Diagnozowanie choroby pasożytniczej


Pasożyty ludzkie są bardzo trudne do jednoznacznego zdiagnozowania. Nie tylko nie dają jednoznacznych objawów i ich obecność u każdego człowieka może objawiać się zupełnie inaczej. Dodatkowo dostępne badania laboratoryjne kanału okazują się skuteczne w jedynie 20%, gdyż wykrywają jedynie jaja pasożytów. Musiałyby być więc wykonane dokładnie w momencie, gdy pasożyty ludzkie zniosły jaja.


Istnieje także możliwość diagnozowania choroby pasożytniczej za pomocą badań krwi. Te natomiast są miarodajne w 50% - dotyczy to tej grupy ludzi, u których pasożyty ludzkie obecne są już od dłuższego czasu i choroby pasożytnicze są zaawansowane. W takiej sytuacji wyraźnie skacze liczna przeciwciał walczących z nimi.


Pasożyty ludzkie można wykryć najdokładniej dzięki biorezonansowi. Ta metoda pozwala na dokładne ustalenie, jak duże jest obciążenie organizmu i jaki typ pasożytów ludzkich zamieszkał w danym organizmie.