Jaki sprzęt do wideokonferencji?

Nie ma nic dziwnego w tym, że w czasach tak łatwego i powszechnego dostępu do Internetu, coraz więcej firm decyduje się na rozwiązanie w postaci spotkań służbowych online. To bez dwóch zdań najwygodniejsze rozwiązanie dla firm, które mają kilka siedzib lub których pracownicy pracują zdalnie. W ten sposób można również bez trudu porozumiewać się z klientami, którzy na co dzień znajdują się daleko od siedziby naszej firmy. Aby jednak cała wideokonferencja była naprawdę dobrym pomysłem, musi być odpowiednio przygotowana. Podstawą będzie zatem odpowiedni sprzęt. Czego powinieneś szukać, gdy już zobaczysz, jak dużo wyników podpowie ci wyszukiwarka internetowa pod hasłem "wideokonferencja sprzęt https://www.axium.pl/oferta/wideokonferencje/ "?


Wideokonferencja a korporacja

Warto od razu zauważyć, że duże firmy mają zgoła inne potrzeby niż małe i średnie. Wynika to chociażby z faktu, że nie tylko zatrudniają osoby z całego kraju, ale często posiadają liczne siedziby również zagranicą. Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania dla korporacji, pod hasłem "wideokonferencja sprzęt" w Internecie rozejrzyj się za systemem telepresence. Nie będzie on tani, ale to tak naprawdę jedyna możliwość dla tych przedsiębiorstw, które porozumiewają się przez ocen. Zupełnie czegoś innego pod hasłem "wideokonferencja sprzęt" będą szukali właściciele małych i średnich firm.

Wideokonferencja a mała i średnia firma

Podstawą, o którą musisz zadbać najpierw, zanim jeszcze zaczniesz przeglądać te wszystkie wyniki spod hasła "wideokonferencja sprzęt" w Internecie, jest jak najlepsze połączenie internetowe. Pamiętaj, że łącze internetowe powinno obsługiwać format HD - zarówno w połączeniu wideo, jak i audio. Pamiętaj, by wybrać łącze o dużej przepustowości. To szczególnie istotne, gdy w twoich wideokonferencjach będzie brało udział sporo osób.

Wideokonferencja: Wybór kamery

Aby wideokonferencja mogła się w ogóle odbyć, w Internecie pod hasłem "wideokonferencja sprzęt" na dobry początek znajdź odpowiednią kamerę. Pamiętaj, że z pewnością ta wbudowana w twojego laptopa nie będzie najbardziej odpowiednia. Nie tylko nie możesz jej regulować, ale przede wszystkim zapewnia bardzo słabą jakość obrazu. A przecież wideokonferencja właśnie na nim ma się opierać, czyż nie?

Pod hasłem "wideokonferencja sprzęt", szukaj kamery, która:

  • ma możliwość regulacji
  • obsługuje tryb szerokokątny oraz panoramiczny
  • obsługuje rozdzielczość 720 p
  • prezentuje obraz w proporcjach 16:9

Okazuje się, że to wcale nie takie drogie rozwiązanie. Pod hasłem "wideokonferencja sprzęt" w Internecie znajdziesz bardzo dobry sprzęt w granicach 200 zł.

Wideokonferencja: wybór mikrofonu

To, że mikrofon jest odrobinę mniej ważny niż sama kamerka, nie oznacza wcale, że jego wybór spod hasła "wideokonferencja sprzęt" masz traktować po macoszemu. W końcu wideokonferencja to przede wszystkim jednak rozmowa! Jaki mikrofon wybrać? Połączony ze słuchawkami! To praktyczne, zapewnia dobrą słyszalność, nie zasłania twarzy rozmówcy i nie krępuje jego ruchów, a w dodatku zabezpiecza przed sprzężeniem zwrotnym.