Co powinieneś wiedzieć przed pierwszą wizytą u ortodonty

Naturalnie piękny i prosty uśmiech to zdecydowana rzadkość wśród ludzi. Spory procent ludzi jednak zawdzięcza go głównie regularnym wizytom u dentysty oraz długiemu leczeniu ortodontycznemu. To ani wstyd, ani powód do strachu. Dobry i polecany ortodonta to osoba, która profesjonalnie zajmie się twoim uzębieniem, byś mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem. Co więcej, dzięki walce z wadą zgryzu znacząco zmniejszasz szanse na rozwój niebezpiecznych bakterii w jamie ustnej oraz problemów logopedycznych. Po całym leczeniu możesz cieszyć się estetycznym i zdrowym uśmiechem, który dodaje pewności siebie.


Dla kogo aparat ortodontyczny?


Choć zupełnie niedawno aparat ortodontyczny nie był dla wszystkich, bo nie zakładano go na zęby mleczne u dzieci, dzisiaj ich współczesne wersje mogą być zastosowane u każdej osoby, która ma stwierdzoną wadę zgryzu z koniecznością korekty. Dobór właściwego aparatu na zęby jest jednak kwestią mocno zindywidualizowaną. Dobry i polecany ortodonta http://dobryortodontawarszawa.pl/ powinien zaproponować ci twoją drogę leczenia - dostosowaną do stanu twojej jamy ustnej.


Najogólniejsze informacje są takie, że jeśli chcesz osiągnąć najlepsze efekty leczenia ortodontycznego, na aparat ortodontyczny powinieneś zdecydować się między 7. a 29. rokiem życia. To najlepszy czas, by przy maksymalnie krótkim czasie leczenia osiągnąć najlepsze efekty.


Pierwsza wizyta u ortodonty


Każdy polecany ortodonta powinien zaproponować nowemu pacjentowi wizytę adaptacyjną, niezależnie od tego, czy zgłosi się do niego dziecko, czy dorosła osoba. Profesjonalny ortodonta nie tylko oceni w czasie jej trwania stan zębów, wykonując zdjęcie rentgenowskie, ale także zaproponuje i szczegółowo opisze najlepszą formę leczenia. Uwzględni w jej opisie czas jej trwania, przewidywane efekty oraz koszty leczenia. Ostatecznie powinien też odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania.


Wizyta adaptacyjna u ortodonty jest szczególnie ważna dla osób, które z jakichkolwiek przyczyn borykają się z lękiem przed dentystami czy ortodontą. To dla nich okazja, by dowiedzieć, że polecany ortodonta będzie dla nich odpowiednim lekarzem, u którego podczas wizyty czują przede wszystkim spokój. Całe leczenie trwa kilkadziesiąt miesięcy, dlatego to takie ważne.


Ile kosztuje aparat na zęby?


Niemożliwe jest jednoznaczne ocenienie, ile będzie kosztowała cię cała kuracja bez wizyty w gabinecie. Dobry i polecany ortodonta powinien oszacować jej koszty na podstawie pierwszych wizyt i kontroli stanu uzębienia. Musi wziąć pod uwagę nie tylko cenę samego aparatu, ale także wizyty, które najczęściej odbywają się co około 5 tygodni przez cały okres leczenia. Wszystkie te koszty są rozłożone w stosunkowo długim czasie, dlatego nie musisz się obawiać, że nie dasz rady.


Nawet cena aparatu ortodontycznego jest trudna do jednoznacznego określenia. Mówi się, że średni koszt leczenia podstawową jego wersją, czyli aparatem ze stali, to około 3 tysiące złotych na jeden łuk zębowy. Ortodonta może jednak polecić ci wiele innych rozwiązań, które zapewniają znacznie większą dyskrecję leczenia i twój komfort psychiczny. Współcześnie ortodoncja umożliwia leczenie apratami, które stają się niemal niewidoczne, jednak ich koszty wahają się od 7 do nawet 20 tysięcy złotych.