WYZWANIE 3 - Akcja rodzi reakcję!

wyzwanie dla klas szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Czy nie macie czasem tak, że chcielibyście zacząć działać, zaprosić innych do współpracy w realizacji ciekawego pomysłu, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Jak przekonać do swojej idei ale też do podjęcia wspólnej aktywności? Tak… Czasem ciężko „przebić się” z pomysłem na działanie, trudno do niego zachęcić innych.

A może by tak skorzystać z podwalin wiedzy i przypomnieć sobie trzecią zasadę dynamiki!? Pamiętacie? Jeżeli ciało A działa na ciało B siłą, to ciało B działa na ciało A siłą, o takim samym kierunku i wartości, lecz zwróconą przeciwnie.

Jeżeli z impetem w ciekawy sposób pokażecie swój pomysł, jeżeli zauważy go szersze grono osób, być może wtedy uda się Wam pozyskać je do wspólnego posprzątania zaniedbanego skrawka waszej miejscowości, pomocy osobom starszym w korzystaniu z Internetu, zwrócenia uwagi na problemy rasizmu, ksenofobii, nietolerancji itp. …

Podejmijcie wyzwanie! Zorganizujcie zaskakującą, szybką akcję, w trakcie której zwrócicie uwagę na waszą inicjatywę i stworzycie możliwość dołączenia do niej kolejnych osób.

Postępujcie zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Zastanówcie się jaki problem w funkcjonującym świecie ale też w waszym bezpośrednim otoczeniu jest dla was ważny, jakim problemem chcielibyście się zająć, który zauważyć i zaprosić do refleksji nad nim. A być może też podjąć konkretne działania w celu rozwiązania problemu.
  2. Zaplanujcie i zrealizujcie w wybranym miejscu flash mob pokazujący wybrany przez was problem i zachęcający do włączenia się w jego rozwiązanie bądź zachęcający do refleksji nad nim. Inspiracją mogą być wybrane akcje zamieszczone w Internecie.
  3. Nagranie wideo waszej akcji wraz z jej krótkim opisem udostępnijcie na tablicy https://web.facebook.com/waznelekcje
  4. Nominujcie trzy kolejne klasy, które Twoim zdaniem, podołają wyzwaniu, zapraszając je na stronę https://waznelekcje.pl/lekcje/dla-dzieci/gra-wyzwania/wyzwanie-3-akcja-rodzi-reakcje

Podejmując wyzwanie i publikując film potwierdzacie, że zapoznałaś/eś się z regulaminem i przyjmujesz jego zapisy. zgadzasz się z regulaminem [do słowa regulamin, będzie podlinkowany regulamin konkursu].

Czy ten artykuł okazał się przydatny?

Wiadomość wysłana!

Zamknij