Co powinna zawierać polisa turystyczna?

Nadszedł ten moment, gdy możesz spokojnie odpocząć - szef udzielił ci urlopu, wykupiłeś bilety, właśnie dopinasz swój bagaż na ostatni guzik. Czy na pewno o niczym nie zapomniałeś? Pamiętaj, że dokądkolwiek wyjeżdżasz, przyda ci się polisa turystyczna. Musisz mieć świadomość, że polisa turystyczna http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne to niemal obowiązek, o którym musisz pamiętać, wyjeżdżając za granicę. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy, a przecież nie chcesz, by długo wyczekiwany wypoczynek zamienił się w bardzo drogi koszmar. Co powinna zawierać polisa turystyczna?


Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz sam, z rodziną, czy z przyjaciółmi. Nieważne, czy masz dwadzieścia, czy też sześćdziesiąt lat. Polisa turystyczna w czasie wyjazdu zagranicznego to taka rzecz, która może przydać się każdemu. Oczywiście, dobrze byłoby, gdyby pozostała w kieszeni jako ewentualne zabezpieczenie - nigdy jednak nie możesz wykluczyć, że to właśnie tobie wydarzy się wypadek czy ty wyrządzisz jakąś szkodę osobie trzeciej. To, co powinno się w niej znaleźć, zależy już od indywidualnych potrzeb i ostatecznie - od celu podróży i aktywności, którą będziesz podczas niej podejmował. Niemniej jednak są pewne rzeczy, na które zawsze musisz zwrócić uwagę, by twoja polisa turystyczna w czasie wyjazdu zagranicznego nie okazała się nic nie wnoszącym papierkiem, a pomocą.


Polisa turystyczna dla wyjeżdżających z biurem podróży


Przy założeniu, że wyjeżdżasz z biurem podróży i po prostu planujesz odpoczywać - opalać się, lenić, spać i wieczorem wychodzić na drinka i dobrą kolację, nie musisz wykupować wiele dodatkowych opcji. Pamiętaj jednak, żeby twoja polisa turystyczna zawierała:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia - to podstawa, która powinna pokryć koszty wizyty lekarskiej, transport medyczny z miejsca wypadku, całość leczenia ambulatoryjnego (konsultacje, lekarstwa, opatrunki, zabiegi i badania ambulatoryjne, leczenie stomatologiczne stanów zapalnych i bólowych, naprawę protez, naprawę okularów korekcyjnych, koszty pobytu w szpitalu oraz operacji)
  • pakiet assistance - czyli pomoc w nagłych wypadkach w czasie podróży; polisa turystyczna powinna pokrywać koszty organizacji transportu medycznego do kraju pochodzenia pacjenta, transport zwłok do kraju, koszty dalszego leczenia w domu, konsultacji z doradcą medycznym
  • ubezpieczenie NNW - zapewniające wypłatę świadczenia na skutek trwałego uszczerbku na zdrowiu, chociażby po niefortunnym złamaniu ręki czy nogi


Oczywiście to są tylko podstawy. Polisa turystyczna może bowiem zostać rozszerzona o m.in. ubezpieczenie OC, pomoc tłumacza czy ubezpieczenie bagażu. Wszystko bowiem uzależnione jest od potrzeb.